Panel administracyjny WordPress powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, co uchroni nas przed atakiem wirusów, przyjmujących różnorodne formy. Jak zabezpieczyć stronę na WordPressie? O czym warto pamiętać?

WordPress

Jest to system zarządzania treścią, który umożliwia nam stworzenie strony internetowej zgodnej w własnymi oczekiwaniami. Jako administrator strony mamy możliwość modyfikowania jej zawartości, a także plików, które znajdują się na serwerze. Pamiętajmy o tym, że hakerze mają wiele sposobów na złamania hasła do panelu administracyjnego, dlatego zadbajmy o stosowne zabezpieczenie swojej strony.

Blokowanie strony i hasło

Okazuje się, że pomocnym narzędziem jest skorzystania z blokowania strony wtedy, gdy kilka razy zostanie wpisane nieprawidłowo hasło do logowania. Uchroni nas to przed atakami hakerów, jednakże pewnym minusem jest to, że niechcący sami sobie zablokować możemy dostęp do serwisu, jeśli zapomnimy hasła.
Kolejną opcją, z której możemy skorzystać, jest wprowadzenie dwuetapowego uwierzytelniania na stronie logowania. Oprócz loginu i hasła podaje się dodatkowe dane lub odpowiedzieć należy na dane pytanie.

Niestandardowy adres logowania

Inną opcją jest korzystania ze zmiany adresu logowania do panelu administracyjnego. Nie jest to skomplikowany proces i najłatwiej go wykonać poprzez wtyczkę, ale istnieje także możliwość zmiany adresu logowania bez instalowania wtyczek. Rozważmy także poprawę siły swojego hasła.

Zabezpieczenie logowania do systemu WordPress jest bardzo ważne i pozwoli nam uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z atakiem wirusów i cyberprzestępstwami. Pamiętajmy zatem o podjęciu stosownych kroków, które zmniejszą ryzyko ataku hakerskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *