System CMS odnosi się do Systemu Zarządzania Treścią (Content Management System). Inaczej mówiąc, jest to określona strona internetowa, która posiada panel administracyjny pozwalający na samodzielne zmienianie treści, bez konieczności znajomości programowania. Czym dokładniej jest system CMS? Na czym polega? Na jakie bezpłatne dodatki możemy liczyć w tym przypadku?

Pojęcie systemu CMS

Strona internetowa, która jest oparta na tym systemie daje możliwość samodzielnej edycji treści, nawet bez posiadania wiedzy informatycznej. Za pomocą danych przycisków dodajemy, modyfikujemy teksty, grafiki, zdjęcia, a nawet całe podstrony. Użytkownik korzysta z przycisków do formatowania tekstu, które są podobne do formatowania w Wordzie.

Darmowe dodatki

Najbardziej znane systemy tego typu posiadają najczęściej bezpłatne dodatki, które nazywane są wtyczkami. W tym przypadku wtyczką jest np. forum dyskusyjne, galeria ze zdjęciami, czy inne zestawy dodatków wspomagających pozycjonowanie. Wtyczka zainstalowana zostaje za pomocą wpisania jej nazwy, a także kliknięcia jednego przycisku (jeśli używamy nowoczesnych systemów CMS – np. WordPressa).

System Zarządzania Treścią odznacza się tym, że daje możliwość samodzielnego zmieniania określonych treści. Nie jest konieczna znajomość programowania, co jest sporą zaletą. Przyciski do formatowania tekstu są łatwe w użyciu i nie wymagają posiadania specjalistycznej wiedzy. System CMS jest zatem innowacyjnym narzędziem, z którego warto korzystać zwłaszcza wtedy, gdy prowadzimy własną stronę internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *